Domowo

Stoliki i ławy do salonu – co wybrać?

Stolik kawowy lub ława to bardzo istotny element wyposażenia salonu. Jaki rodzaj wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji oraz wskazówek.

Salon to miejsce wypoczynku, relaksu oraz spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Przydatnym elementem wyposażenia tego miejsca okazuje się stolik lub ława, którą umieszcza się zazwyczaj w pobliżu kanapy lub foteli. To bardzo funkcjonalny mebel, który sprawdzi się w każdym salonie. W sklepach możemy znaleźć ogromny wybór różnego rodzaju stolików kawowych czy ław. Designerskie wzory oraz kształty prezentują się naprawdę ciekawie.

Przed zakupem tego rodzaju mebli powinniśmy zwrócić uwagę na kilka szczególnych kwestii. Liczy się zarówno wygląd stolika, jak i jego funkcjonalność. Mebel powinien być dostosowany do całości wnętrza, a szczególnie do kanapy czy foteli, które znajdują się w salonie. Istnieją ciekawe wzory, kształty oraz kolory tego rodzaju mebli, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jaki stolik wybrać?

Na rynku istnieje ogromny wybór tego rodzaju mebli. Zarówno stoliki kawowe, jak i ławy dostępne są w różnych wariantach. Stoliki kawowe charakteryzują się zazwyczaj tym, że są nieco mniejsze niż ławy. Ławy są węższe i podłużne, natomiast stoliki kawowe przybierają różnorodne kształty. Oprócz ogólnego wyglądu warto zwrócić uwagę również na materiał, z którego zostały one wykonane.

Najczęściej wybierane są stoliki czy ławy drewniane. Są one najbardziej uniwersalne i mogą wpasować się do każdego rodzaju wnętrza. Drewno będzie pasowało zarówno do stylu minimalistycznego, jak i eleganckich aranżacji. Tego rodzaju meble wypoczynkowe powinny swoim wyglądem pasować do pozostałych elementów wyposażenia. Oczywiście mogą stanowić kontrast z kolorem kanapy, foteli czy z kolorem ścian. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji.

W ostatnim czasie bardzo modnym rozwiązaniem są także stoliki czy ławy wykonane z palet. Mogą przybierać one różne wysokości oraz wielkości. Palety ułożone i połączone w ciekawy sposób mogą wyglądać naprawdę ciekawie. Meble wykonane w taki sposób możemy kupić gotowe lub wykonać je samodzielnie. Coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Stoliki z palet będą pasować zarówno do stylu retro, jak stylu minimalistycznego.

Bardzo modne jest również szkło. Stoliki wykonane ze szkła również będą pasowały do różnego rodzaju stylizacji. Mogą one być wykonane wyłącznie ze szkła lub połączone z drewnianymi czy metalowymi wykończeniami. Minusem szklanych konstrukcji jest to, że mogą łatwiej ulec zniszczeniu oraz porysowaniu.

O czym warto pamiętać?

Wybierając stolik lub ławę do salonu warto zwrócić uwagę nie tylko na ich funkcjonalność, ale również wygląd. Stolik warto dopasować do koloru pozostałych mebli w pomieszczeniu. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Ciekawie wyglądają również kontrastowe zestawienia, np. połączenie jasnej barwy kanapy z ciemniejszym stolikiem na odwrót.

One Commnet on “Stoliki i ławy do salonu – co wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *