Ogólna

Jakie są rodzaje finansowania nieruchomości?

Jak sfinansować zakup pierwszej nieruchomości? Czy zdarzyło Ci się rozważać zakup nieruchomości na inwestycję i jednocześnie zrezygnować z tych zamierzeń z powodu braku kapitału?
Powyższe pytania zadają sobie przede wszystkim osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z inwestycjami w nieruchomości. Oczywiście najlepiej, jeśli nieruchomość zakupimy za gotówkę. Bardzo istotne jest to, aby mieć kapitał na sfinansowanie całego przedsięwzięcia od A do Z. Niestety, ale przy tej inwestycji bez odpowiedniej nadwyżki gotówki możemy przepaść. Warto zatem zadbać o rezerwę przynajmniej na krótki okres.

Początkowo warto określić, ile pieniędzy potrzebujesz, na jaki okres oraz jak dokładnie je wykorzystasz. Obecna sytuacja na rynku sprawiła, że osoby, które chcą rozpocząć inwestowanie, mają łatwy dostęp do środków inwestycyjnych w postaci:

  • leasingu inwestycyjnego,
  • kredytu inwestycyjnego,
  • finansowania z private equity.

Oczywiście jest łatwiej, jeśli są oszczędności lub znasz chętnie osoby, które chciałyby z Tobą zainwestować w nieruchomość. Jeśli chcemy zakupić nieruchomość w celach komercyjnych to możemy napisać wniosek o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie inwestora, który zainwestuje własne środki. Również leasing zwrotny stał się w ostatnich latach bardzo pomocnym narzędziem finansowania. Możesz próbować zebrać kapitał w ramach inwestowania społecznościowego w Internecie. Chodzi tutaj o to, aby wspomagać swoje braki kapitału. Najtrudniej jest z kredytem inwestycyjnym, ponieważ bank dokładnie sprawdza możliwości finansowe potencjalnego kredytobiorcy.

Wielu potężnych inwestorów rozpoczynało swoją przygodę z inwestycjami bez wkładu własnego. Należy przy tym pamiętać, że cudów nie ma i wszystkie opisane powyżej sposoby same się nie zrealizują.

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny z pewnością ma swoje plusy i minusy, ale jest on często jedyną szansą na zakup nieruchomości przeznaczonej na inwestycję.

Jest to forma finansowania, która musi zostać przeznaczona na konkretny cel – na inwestycję. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku kredytu hipotecznego, pieniędzy nie można przeznaczyć na inny cel niż ten określony w umowie kredytowej. Kredyty inwestycyjne to bardzo często kredyty długoterminowe, które przyznawane są na duże kwoty. O kredyt ten ubiegać mogą się przedsiębiorstwa rozwinięte, nowo powstałe, a nawet osoby prywatne.

Jest to finansowanie, które bardzo często wykorzystywane jest przez przedsiębiorców. Co należy wziąć pod uwagę, zanim złożymy wniosek o kredyt inwestycyjny?

  • Wkład własny,
  • okres kredytowania,
  • możliwość wcześniejszej spłaty kredytu,
  • opłaty dodatkowe.

Oczywiście warunkiem otrzymania kredytu jest pozytywna weryfikacja banku pod kątem analizy ekonomiczno-finansowej.

Koszty kredytu przedstawiają się następująco:

  • odsetki, prowizje i opłaty dodatkowe,
  • oprocentowanie kredytu,
  • opłaty dodatkowe to np. jednorazowa opłata, opłata za rozpatrzenie wniosku, opłata za niewykorzystanie pełnej sumy kredytu, opłata za zmiany w umowie, opłata za wcześniejszą spłatę kredytu, obowiązkowe ubezpieczenia kredytu.

Zewsząd napływają informacje o tym, że inwestycja w nieruchomości to jedna z najlepszych metod. Od pomysłu do realizacji długa droga, ale jak widać możliwości finansowania jest wiele.

https://skup-nieruchomosci24.pl/Więcej szczegółów dotyczących skupu nieruchomości znajdziesz na stronie skup-nieruchomosci24.pl – sprawdź!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *